Uber plyn

Pro řidiče

Pátek, konečně volno! Pavel V. konečně odjížděl z práce. V myšlenkách byl se svojí rodinou, vždyť jim slíbil, že tentokrát budou na chalupě včas. V duchu se začal omlouvat manželce a raději ještě trochu zrychlil. Tuto trasu zná jako svoje boty, jezdí tudy každý den. Co by se mohlo stát?

Uber plyn

Hana vyzvedla syny ze školní družiny a zašli si ještě společně na koupaliště. Prázdniny byly za dveřmi. Plni smíchu zavolali tátovi, jaké krásné odpoledne si užili, a vydali se na cestu domů. Nespěchali, jeli v klidu. Kluci chtěli v autě poslouchat oblíbené pohádky. Hana si pomyslela, že už je zná fakt nazpaměť. Ale co, kluci byli v pohodě a ona se mohla v klidu věnovat řízení.

Ne všichni měli ten den tak naspěch jako Pavel. Byl ve stresu a nestíhal. Proč by nemohl jet ještě rychleji? Je mimo město, na známé trase, provoz tu byl vždycky řídký. Před Pavlem je pomalu jedoucí starý kombík. Pavel v duchu kleje – jak je jeho zvykem – začíná předjíždět. Vybočí a přidá plyn, zatáčka je přeci mírná. Najednou se před ním v protisměru objeví stříbrný osobák. Sešlápne naplno pedál plynu, aby se opět rychle zařadil. Je už ale příliš pozdě...

Uber plyn

 On chtěl rychle domů. Oni chtěli jen domů.

 

Co můžete udělat pro své bezpečí:

 • Uber plyn! Někdy může být i maximální povolená rychlost příliš vysoká.
 • Každá cesta je jiná! I když trasu znáte, přizpůsobte svůj styl jízdy stavu vozovky a povětrnostním podmínkám.
 • Nepřeceňujte se! Jezděte přiměřeně k Vašim řidičským dovednostem a zkušenostem.
 • Jezděte obezřetně! Počítejte s nepředvídatelnými situacemi a nesprávným chováním ostatních účastníků silničního provozu.
 • Vždy se připoutejte! I na těch nejkratších cestách dochází k těžkým dopravním nehodám. Při každé jízdě proto správně připoutejte sebe i Vaše děti.
 • Zaměřte se na technický stav Vašeho vozidla! Pravidelně kontrolujte brzdy, řízení, rozvody a osvětlení Vašeho vozu.

 

Jak se můžete připravit na nouzové situace:

 • Nerozptylujte se! Kdo během jízdy telefonuje, kouří, jí nebo pije, nemůže v krizové situaci reagovat dostatečně rychle a správně.
 • Předcházejte ztrátě koncentrace! Místo otevřeného okýnka nebo hlasité hudby si raději dopřejte přestávku. Zvýšíte tím schopnost správně a rychle reagovat v krizových situacích.
 • Trénujte krizové momenty! Učte se techniky jízdy na bezpečných cvičných plochách. Škola bezpečné jízdy Vás připraví na nebezpečné situace.
 • Buďte vybaveni! Vozte s sebou reflexní vestu, výstražný trojúhelník a správnou lékárničku, abyste při poruše nebo nehodě nebyli zaskočeni.
 • První pomoc zachraňuje životy! Každý by měl být schopen poskytnout první pomoc a v případě nehody tak efektivně zasáhnout a zachránit život.

 

Tento pohled byste neměli nikdy zažít:

Uber plyn